Nadnotecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile

Zajęcia z filozofii życia i zdrowia

Eko-filozofia lub inaczej filozofia ekologiczna  ma na celu przezwyciężenie ogarniających nas  frustracji i powrót do najgłębszych  źródeł samego siebie. To powrót do korzeni życia, to manifestacja postawy ekologicznej, która jest postawą  życiodajną, zdrową i racjonalną.
Ta postawa  przyczyni się do odzyskania harmonii wewnętrznej, jak również ładu zewnętrznego  w świecie nas otaczającym, gdyż świat zewnętrzny jest odbiciem ładu wewnętrznego.
Nikt z nas nie jest na tym świecie za karę. Każdy z nas ma do zrobienia coś wartościowego i w ten sposób przyczynić się do wzbogacenia świata, w którym żyjemy oraz własnego rozwoju.

 


Nasz świat jest w naszym wnętrzu, w naszych myślach emocjach i naszej wyobraźni i to on kreuje naszą dobrą lub złą rzeczywistość.
Nigdy nie jest za późno na miłość, radość, zdrowie i szczęście, ale zawsze jest za wcześnie na frustrację, rezygnację, zgorzknienie i samotność. 
Jest tylko jedna osoba, która może Ci przeszkodzić w byciu szczęśliwym –  Ty sam(a)……
Decyzja należy do Ciebie.
Zapraszam na zajęcia, w czasie których wyruszymy na arcyciekawe wycieczki poznawcze w….głąb samego siebie.
Na kolejnych zajęciach będziemy rozważać myśl „ Żaden wiatr nie jest dobry dla żeglarza, który nie wie do jakiego portu chce zawinąć ”.

                                                                                                                            Irena Sienkiewicz

Scroll to Top