Nadnotecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile

Zajęcia z Archiwistyki w Archiwum Państwowym oddział Piła

Dnia 11 maja odbyły się ostatnie w tym roku akademickim zajęcia z genealogii i archiwistyki. Ich miejsce było niecodzienne – Archiwum Państwowe w Poznaniu Oddział w Pile, gdzie oczekiwał na  nas kierownik placówki Pan dr Maciej Kamiński. Po kilkunastu minutach wyjaśnień mających na celu przybliżenie zasad funkcjonowania i społecznych potrzeb istnienia takiej placówki min. w naszym mieście a także  udzielonych odpowiedziach na pytania,  zwiedzaliśmy min. magazyny archiwalne do których dostęp mają tylko pracownicy archiwum.[supsystic-gallery id=19 position=center]

W imieniu słuchaczy i własnym bardzo dziękuję Panu Kierownikowi za życzliwość i otwartość na nasze potrzeby i naszą osobistą, wieloletnią  współpracę.
Dziękuję również za roczną współpracę wszystkim swoim słuchaczom, było to dla mnie ciekawe doświadczenie. Życzę dalszych sukcesów w zgłębianiu historii swojej rodziny i wielu pozytywnych twórczych spotkań w kolejnym roku akademickim Nadnoteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile.

 

                                                                                                                                           Mirosław Lubiński

Scroll to Top